А-1

Карантинні організми, відсутні в Україні

Кліщі

 1. Aculops fuchsiae Keifer         галовий кліщ фуксії 
 2. Oligonychus perditus            Pritchard ялівцевий кліщ. 
   & Baker 

Комахи

 1. Acleris gloverana Wals.         західна чорноголова 
                                               листокрутка-брунькоїд 
 2. Acleris variana Fern.           східна чорноголова 
                                              листокрутка-брунькоїд 
 3. Aeolesthes sarta Sols.         узбецький вусач 

 4. Aleurocanthus spiniferus       шипувата чорна білокрилка 
   Quaint. 

 5. Aleurocanthus woglumi Ashby     чорна цитрусова білокрилка 

 6. Amauromyza maculosa Mall.       хризантемний листяний мінер 

 7. Anoplophora chinensis Forst.   вусач китайський 

 8. Anoplophora glabripennis       азіатський вусач 
   Motsh. 

 9. Anthonomus bisignifer Schen.   суничний квіткоїд 

 10. Anthonomus signatus Say       суничний брунькоїд 

 11. Bactrocera dorsalis Hend.     східна фруктова муха 

 12. Bactrocera zonata Saund.       персикова фруктова муха 

 13. Bemisia tabaci Gen.           тютюнова білокрилка 

 14. Cacoecimorpha pronubana Hubn. гвоздична листокрутка 

 15. Callosobruchus chinensis       китайський зерноїд 
     Linn. 

 16. Callosobruchus maculatus       чотирьохплямистий зерноїд 
     Fabr. 

 17. Carposina niponensis Wals.     персикова плодожерка 

 18. Caryedon gonagra Fabr.         арахісовий зерноїд 

 19. Ceratitis capitata Wied.       середземноморська плодова 
                                   муха 

 20. Ceratitis cosyra Walk.         мангова фруктова муха 

 21. Ceratitis rosa Karch.         натальська фруктова муха 

 22. Choristoneura conflictana     велика тополева листокрутка 
     Walk. 

 23. Choristoneura fumiferana       ялинова листокрутка 
     Clem. 

 24. Choristoneura occidentalis     східна ялинова листокрутка 
     Freem. 

 25. Choristoneura rosaceana Har.   скошенополоса листокрутка 

 26. Conotrachelus nenuphar Herb.   плодовий довгоносик 

 27. Cydia packardi Zell.           вишнева плодожерка 

 28. Cydia prunivora Wals.         сливова американська 
                                   плодожерка 

 29. Dendrolimus sibiricus         сибірський шовкопряд 
     Tschetv. 

 30. Diabrotica barberi Smith &     північний кукурудзяний жук 
     Lawr. 

 31. Diabrotica speciosa Germ.     діабротика особлива 

 32. Diabrotica undecimpunctata     південний кукурудзяний жук 
    Man. 

 33. Dinoderus bifoveolatus Woll.   каптурник багатоїдний 

 34. Dryocosmus kuriphilus Yas.     азіатський каштановий 
                                   галовий пильщик 

 35. Epitrix cucumeris Har.         гарбузова блішка 

 36. Epitrix tuberis Gent.         картопляна блішка 

 37. Ips hauseri Reit.             киргизький гірський короїд 

 38. Ips subelongatus Motsch.       великий модриновий короїд 

 39. Lepidosaphes ussuriensis       усурійська комоподібна 
     Bork.                          щитівка 

 40. Liriomyza huidobrensis Blanc. південний американський 
                                   мінер 

 41. Liriomyza sativae Blanc.       овочевий листяний мінер 

 42. Liriomyza trifolii Burg.       конюшинний або хризантемний 
                                    мінер 

 43. Maconellicoccus hirsutus       жорстковолосий червець 
     Green 

 44. Malacosoma americanum Fabr.   східно-американський 
                                   похідний шовкопряд 

 45. Malacosoma disstria Hub.      лісовий похідний шовкопряд 

 46. Malacosoma parallella Staud.   гірський кільчастий 
                                   шовкопряд 

 47. Margarodes vitis Philippi     виноградний червець 

 48. Melanotus communis Gyll.       ковалик загальний 

 49. Monochamus alternatus Hope     вусач мінливий 

 50. Monochamus carolinensis Oliv. вусач каролінський 

 51. Monochamus marmorator Kirb.   вусач мармуровий 

 52. Monochamus mutator Le Cont.   вусач змінний 

 53. Monochamus nitens Bat.         вусач сяючий 

 54. Monochamus notatus Drury       вусач помічений 

 55. Monochamus obtusus Cas.       вусач тупий 

 56. Monochamus scutellatus Say     вусач щитовий 

 57. Monochamus titillator Fabr.   вусач дрібний 

 58. Naupactus leucoloma Boh.       білокаймистий жук 

 59. Numonia pyrivorella Mats.     грушева вогнівка 

 60. Opogona sacchari Boj.         бананова міль 

 61. Pissodes nemorensis Germ.     смолівка кедрова 

 62. Pissodes strobi Peck.         смолівка веймутової сосни 

 63. Pissodes terminalis Hop.       смолівка верхівок сосни 

 64. Popillia japonica Newm.       японський жук 

 65. Premnotrypes latithorax Pier. широкогрудий андійський 
                                   картопляний довгоносик 

 66. Premnotrypes suturicallus      мозолистий картопляний 
     Kusch.                         довгоносик 

 67. Premnotrypes vorax Hust.       ненажерливий картопляний 
                                   довгоносик 

 68. Rhagoletis pomonella Walsh.   яблунева муха 

 69. Rhagoletis cingulata Loew.     східна вишнева муха 

 70. Rhagoletis indifferens Cur.   західна вишнева муха 

 71. Rhizoecus hibisci Kaw. & Tak. кореневий червець 

 72. Scirtothrips aurantii Faure.   південноафриканський 
                                   цитрусовий трипс 

 73. Scirtothrips citri Moul.       північний каліфорнійський 
                                   цитрусовий трипс 

 74. Scirtothrips dorsalis Hood.   чилійський жовтий чайний 
                                   трипс 

 75. Scolytus morawitzi Sem.       заболонник Моравіца 

 76. Sinoxylon conigerum Gers.     каптурник зубчастий 

 77. Sirex ermak Sem               чорно-блакитний рогохвіст 

 78. Spodoptera eridania Cram.     південна совка 

 79. Spodoptera frugiperda Smith   кукурудзяна листяна совка 

 80. Spodoptera littoralis Boisd.   єгипетська бавовникова 
                                   совка 

 81. Spodoptera litura Fabr.       азіатська бавовникова совка 

 82. Tecia solanivora Pov.         гватемальська картопляна 
                                  міль 

 83. Tetropium gracilicorne Reit.   тонковусий вусач 

 84. Thrips palmi Karn.             трипс Пальмі 

 85. Toxoptera citricida Kirk.     тропічна цитрусова попелиця 

 86. Trogoderma granarium Ev.       капровий жук 

 87. Tuta absoluta Meyr.           південноамериканська 
                                   томатна міль 

 88. Unaspis citri Comst.           апельсинова щитівка 

 89. Xylotrechus altaicus Geb.     алтайський модриновий вусач 

 90. Xylotrechus namanganensis     наманганський вусач 
     Heyd. 

 91. Zabrotes subfasciatus Boh.     бразильська бобова 
                                   зернівка. 

Хвороби рослин

Грибкові хвороби

 1. Apiosporina morbosa             чорний рак гілок 
   (Schweinitz) von Arx 

 2. Ceratocystis fagacearum         вілт (в'янення) дубу 
   (Bretz) Hunt 

 3. Ceratocystis fimbriata Ellis     рак, синява деревини 
   & Halsted f.sp. platani         платану 
   Walter 

 4. Chrysomyxa arctostaphyli        жовта іржа відьміних мітел 
   Dietel                           ялини 

 5. Cronartium coleosporioides       ріжкоподібна іржа 
   J.C. Arthur 

 6. Cronartium comandrae Peck       іржа командри 

 7. Cronartium comptoniae J.C.       стовпчаста іржа сосни 
   Arthur 

 8. Cronartium fusiforme Hed. &     веретеноподібна іржа 
   Hunt ex Cum. 

 9. Cronartium himalayense           пухироподібна іржа сосни 
   Bagchee 

 10. Cronartium kamtschaticum       іржа японської білої сосни 
     Jorstad 

 11. Cronartium quercuum             ріжкоподібна іржа букових 
     (Berkeley) Miyabe ex Shirai 

 12. Didymella ligulicola (K.F.     аскохітоз хризантем 
     Baker, Dimock & L.H. Davis) 
     von Arx. 

 13. Endocronartium harknessii       західна галоподібна іржа 
     (J.P. Moore) Y. Hiratsuka 

 14. Gymnosporangium asiaticum       іржа груші і ялівцю 
     Miyabe ex Yamada 

 15. Gymnosporangium clavipes       бурувата іржа айви 
     (Cooke & Peck) Cooke & Peck 

 16. Gymnosporangium globosum      іржа американського глоду 
     (Farlow) Farlow 

 17. Gymnosporangium                 іржа яблуні і кедру 
     juniperi-virginianae Schwein 

 18. Gymnosporangium yamadae         іржа яблуні і ялівцю 
     Miyabe ex Yamada 

 19. Melampsora farlowii (J.C.       іржа тцуги 
     Arthur) J.J. Davis 

 20. Melampsora medusae Thьmen       іржа тополі 

 21. Monilinia fructicola (Winter)   плодова гниль 
     Honey 

 22. Mycosphaerella dearnessii       коричневий плямистий опік 
     M.E.Barr                        хвої 

 23. Mycosphaerella gibsonii H.C.   коричневий опік хвої сосни 
     Evans 

 24. Mycosphaerella                 септоріоз хвої японської 
     laricis-leptolepidis K. Ito,   модрини 
     K.Sato & M.Ota 

 25. Mycosphaerella populorum G.E.   септоріоз, плямистість 
     Thompson                       листя, рак, опік тополі 

 26. Ophiostoma wageneri (Goheen &   почорніння коріння 
     Cobb) Harrington 

 27. Phialophora cinerescens         фіалофорне в'янення 
     (Wollenweber) van Beyma         гвоздики 

 28. Phellinus weirii (Murrill)     жовта кільцева гниль 
     R.L. Gilbertson 

 29. Phoma andigena Turkensteen     чорний опік, фомозна 
                                     плямистість листя картоплі 

 30. Phyllosticta solitaria Ellis   плямистість яблуні 
     & Everhart 

 31. Phymatotrichopsis omnivora     техаська коренева гниль 
     (Duggar) Hennebert 

 32. Phytophthora fragariae         фітофтороз коренів суниці 
     Hickman 

 33. Puccinia horiana P. Hennings   біла іржа хризантем 

 34. Stenocarpella macrospora       диплодіоз кукурудзи 
     (Earle) Sutton 

 35. Stenocarpella maydis           диплодіоз кукурудзи 
     (Berkeley) Sutton 

 36. Thecaphora solani               сажка картоплі 
     (Thirumulachar & O'Brien) 
     Mordue 

 37. Tilletia indica Mitra           індійська сажка пшениці. 

Бактеріальні хвороби

 1. Burkholderia caryophylli         бактеріальний вілт гвоздики 
   (Burkholder) Yabuuchi et al. 

 2. Erwinia stewartii (Smith) Dye.  бактеріальне в'янення 
   Pantoea stewartii,               кукурудзи 
   Xanthomonas stewartii Dowson 

 3. Ralstonia solanacearum (Smith)   бура гниль картоплі 
   Yabuuchi 

 4. Xanthomonas campestris pv.       жовта хвороба гіацинтів 
   hyacinthi (Wakker) Dovson. 

 5. Xanthomonas oryzae pv. oryzae   бактеріальний опік рису 
   (Ishyama) Swings et al. 

 6. Xanthomonas oryzae pv.           бактеріальна строкатість 
   oryzicola (Fang et al.) Swings   рису 
   et al 

 7. Xylella fastidiosa Wells et     бактеріоз винограду (хвороба 
   al.                             Пірса) 

 8. Xylophilus ampelinus             бактеріальне в'янення 
   (Panagopoulos) Willems et al.   винограду 

Вірусні хвороби

 1. Cherry little cherry             стеровірус 
   closterovirus (non-European)     дрібноплідності вишні 
                                     (черешні) 

 2. Cherry rasp leaf nepovirus       неповірус рашпілеподібності 
                                     листя черешні 

 3. Chrysanthemum stem necrosis     тосповірус некрозу стовбура 
   tospovirus                       хризантем 

 4. Chrysanthemum stunt             віроїд уповільнення росту 
   pospoviroid                     хризантем 

 5. Impatiens necrotic spot         тосповірус некротичної 
   tospovirus                       плямистості 

 6. Peach rosette mosaic             мозаїка розеток персика 
   nepovirus 

 7. Potato Andean mottle             комовірус андійської 
   comovirus                       плямистості картоплі 

 8. Potato black ringspot           вірусна чорна кільцева 
   nepovirus                       плямистість картоплі 

 9. Potato yellow dwarf             рабдовірус жовтої 
   nucleorhabdovirus               карликовості картоплі 

 10. Potato yellow vein crinivirus   вірус пожовтіння жилок 
                                     листя картоплі 

 11. Raspberry ringspot nepovirus   неповірус кільцевої 
                                     плямистості малини 

 12. Strawberry latent C virus      латентна С-вірусна хвороба 
                                     суниці 

 13. Tobacco ringspot nepovirus     неповірус кільцевої 
                                     плямистості тютюну 

 14. Tomato ringspot nepovirus       неповірус кільцевої 
                                    плямистості томатів. 

Нематоди

 1. Aphelenchoides besseyi           рисова нематода 
   Christie 

 2. Bursaphelenchus xylophilus       соснова стовбурова нематода 
   (Steiner and Buhrer) Nickle 

 3. Globodera pallida (Stone)       бліда картопляна нематода 
   Behrens 

 4. Heterodera glycines Ichinohe     соєва нематода 

 5. Meloidogyne chitwoodi Golden,   колумбійська галова нематода 
   O'Bannon, Santo & Finley 

 6. Meloidogyne fallax Karssen       несправжня колумбійська 
                                     нематода 

 7. Nacobbus aberrans (Thorne)       несправжня галова нематода 
   Thorne & Allen 

 8. Radopholus similis (Cobb)       бананова свердлова нематода. 
   Thorne 

Бур'яни

 1. Ambrosia psilostachya D.C.     амброзія багаторічна 

 2. Ambrosia trifida L.             амброзія трироздільна 

 3. Bidens pilosa L.               череда волосиста 

 4. Bidens bipinnata L.             череда двічіпірчаста 

 5. Helianthus californicus D.C.   соняшник каліфорнійський 

 6. Helianthus ciliaris D.C.       соняшник війчастий 

 7. Ipomea hederaseae L.             іпомея плющеподібна 

 8. Ipomea lacunosa L.             іпомея ямчаста 

 9. Iva axillaris Pursh.             бузинник пазушний 

 10. Polygonum pensylvanicum L.     гірчак пенсільванський 

 11. Raimania laciniata Hill.       райманія розсічена 

 12. Solanum carolinense L.         паслін каролінський 

 13. Solanum elaeagnifolium Cav.   паслін лінійнолистий 

 14. Solanum triflorum Nutt.       паслін триквітковий 

 15. Striga lutea Lour.             стрига жовта 

 16. Striga euphrasioides Benth.     стрига очанкоподібна 

 17. Striga hermontica Benth.       стрига єгипетська. 

А-2

Карантинні організми, обмежено поширені в Україні

Комахи

 1. Diabrotica virgifera virgifera   західний кукурудзяний жук 
   Le Conte 

 2. Frankliniella occidentalis       західний квітковий трипс 
   Perg. 

 3. Hyphantria cunea Drury           американський білий метелик 

 4. Phthorimaea operculella Zell.   картопляна міль. 

Хвороби рослин

Грибкові хвороби

 1. Mycosphaerella linicola Naumov   пасмо льону 

 2. Synchytrium endobioticum         рак картоплі. 
   (Schilbersky) Percival 

Бактеріальні хвороби

 1. Erwinia amylovora (Burrill)     бактеріальний опік плодових. 
   Winslow et al. 

Вірусні хвороби

 1. Beet necrotic yellow vein       вірусне некротичне 
    furovirus                       пожовтіння жилок 
                                     цукрового буряку (ризоманія) 

 2. Plum pox potyvirus               потівірус шарки сливи 
                                     (віспа). 

Нематоди

 1. Globodera rostochiensis         золотиста картопляна 
   (Wollenweber) Behrens           нематода. 

Бур'яни

 1. Acroptilon repens L.           гірчак повзучий (степовий) 

 2. Ambrosia artemisiifolia L.     амброзія полинолиста 

 3. Cеnchrus longispinus Fernald.   ценхрус довгоголковий 

 4. Cuscuta alba J. Presl et C.     повитиця біла 
   Presl 

 5. Cuscuta approximata Bab.       повитиця зближена 

 6. Cuscuta australis R. Br.       повитиця південна 

 7. Cuscuta basarabica Buia         повитиця бесарабська 

 8. Cuscuta сampestris Yunck.       повитиця польова 

 9. Cuscuta epilinum Weihe           повитиця льонова 

 10. Cuscuta epithymum L.           повитиця чебрецева 

 11. Cuscuta europaea L.             повитиця європейська 

 12. Cuscuta gronovii Willd.         повитиця Гронова 

 13. Cuscuta lupuliformis Krock.     повитиця хмельовидна 

 14. Cuscuta monogyna Vahl.         повитиця одностовпчикова 

 15. Cuscuta suaveolens Ser.         повитиця запашна 

 16. Cuscuta trifolii Bab.           повитиця конюшинна 

 17. Cuscuta viciae Schultz         повитиця викова 

 18. Cuscuta Lehmanniana Bge.       повитиця Лемана 

 19. Sorghum halepense (L.) Pers.   сорго алепське (гумай) 

 20. Solanum rostratum Dunal.       паслін колючий. 

           
 
 

Регульовані некарантинні шкідливі організми

Комахи

 1. Lopholeucaspis japonica Cock.   японська паличкоподібна 
                                     щитівка 

 2. Quadraspidiotus perniciosus     каліфорнійська щитівка 
   Comst. 

 3. Viteus vitifolii Fitch.         виноградна філоксера. 

Хвороби рослин

Бактеріальні хвороби

 1. Clavibacter michiganensis       кільцева гниль картоплі 
   subsp. Sepedonicum 
   (Spieckermann & Kotthoff) 

 2. Xanthomonas arboricola pv.       бактеріальна плямистісь 
   pruni (Smith) Vauterin et al.   листя кісточкових 

 3. Xanthomonas vesicatoria (ex     чорна бактеріальна 
   Doidge) Vauterin et al.         плямистість пасльонових. 

Вірусні хвороби

 1. Potato spindle tuber             віроїд веретеноподібності 
   pospiviroid                     бульб картоплі 

 2. Tomato spotted wilt tospovirus   вірус плямистості томату 
                                     (вілт). 

Нематоди

 1. Ditylenchus destructor Thorne   стеблова нематода картоплі 

 2. Ditylenchus dipsaci Filipjev   стеблова нематода. 

Бур'яни

 1. Ailanthus altissima (Mill.)     айлант найвищий (китайський 
   Swingle                         ясен).