А-1
Карантинні організми, відсутні в Україні

Кліщі

1.

Aculops fuchsiae Keifer

галовий кліщ фуксії

2.

Oligonychus perditus Pritchard & Baker

ялівцевий кліщ

Комахи

1.

Acleris gloverana Wals.

західна чорноголова листокрутка-брунькоїд

2.

Acleris variana Fern.

східна чорноголова листокрутка-брунькоїд

3.

Aeolesthes sarta Sols.

узбецький вусач

4.

Agrilus anxius Gory

вузькозлатка березова бронзова

5.

Agrilus planipennis Fairmairе

вузькозлатка ясенева смарагдова

6.

Aleurocanthus spiniferus Quaint.

шипувата чорна білокрилка

7.

Aleurocanthus woglumi Ashby

чорна цитрусова білокрилка

8.

Amauromyza maculosa Mall.

хризантемний листяний мінер

9.

Anoplophora chinensis Forst.

вусач китайський

10.

Anoplophora glabripennis Motsh.

азіатський вусач

11.

Anthonomus bisignifer Schen.

суничний квіткоїд

12.

Anthonomus signatus Say

суничний брунькоїд

13.

Bactrocera dorsalis Hend.

східна фруктова муха

14.

Bactrocera zonata Saund.

персикова фруктова муха

15.

Bemisia tabaci Gen.

тютюнова білокрилка

16.

Cacoecimorpha pronubana Hubn.

гвоздична листокрутка

17.

Callosobruchus chinensis Linn.

китайський зерноїд

18.

Callosobruchus maculatus Fabr.

чотирьохплямистий зерноїд

19.

Carposina sasakii Matsum.

персикова плодожерка

20.

Caryedon gonagra Fabr.

арахісовий зерноїд

21.

Ceratitis capitata Wied.

середземноморська плодова муха

22.

Ceratitis cosyra Walk.

мангова фруктова муха

23.

Ceratitis rosa Karch.

натальська фруктова муха

24.

Choristoneura conflictana Walk.

велика тополева листокрутка

25.

Choristoneura fumiferana Clem.

ялинова листокрутка

26.

Choristoneura occidentalis Freem.

східна ялинова листокрутка

27.

Choristoneura rosaceana Har.

скошенополоса листокрутка

28.

Conotrachelus nenuphar Herb.

плодовий довгоносик

29.

Cydia inopinata Heinrich.

маньчжурська плодожерка

30.

Cydia packardi Zell.

вишнева плодожерка

31.

Cydia prunivora Wals.

сливова американська плодожерка

32.

Dendrolimus sibiricus Tschetv.

сибірський шовкопряд

33.

Diabrotica barberi Smith & Lawr.

північний кукурудзяний жук

34.

Diabrotica speciosa Germ.

діабротика особлива

35.

Diabrotica undecimpunctata Man.

південний кукурудзяний жук

36.

Dinoderus bifoveolatus Woll.

каптурник багатоїдний

37.

Dryocosmus kuriphilus Yas.

азіатський каштановий галовий пильщик

38.

Epitrix cucumeris Har.

гарбузова блішка

39.

Epitrix papa Orlova-Bienkowskaja

картопляна блішка

40.

Epitrix subcrinita Le Сonte

західна картопляна блішка

41.

Epitrix tuberis Gent.

картопляна блішка

42.

Halyomorpha halys Stal.

жовто-бурий мармуровий клоп

43.

Ips hauseri Reit.

киргизький гірський короїд

44.

Ips subelongatus Motsch.

великий модриновий короїд

45.

Keiferia lycopersicella Wals.

томатна міль-мінер

46.

Lepidosaphes ussuriensis Bork.

уссурійська комоподібна щитівка

47.

Liriomyza huidobrensis Blanc.

південний американський мінер

48.

Liriomyza sativae Blanc.

овочевий листяний мінер

49.

Liriomyza trifolii Burg.

конюшинний або хризантемний мінер

50.

Maconellicoccus hirsutus Green

жорстковолосий червець

51.

Malacosoma americanum Fabr.

східно-американський похідний шовкопряд

52.

Malacosoma disstria Hub.

лісовий похідний шовкопряд

53.

Malacosoma parallella Staud.

гірський кільчастий шовкопряд

54.

Margarodes vitis Philippi

виноградний червець

55.

Melanotus communis Gyll.

ковалик загальний

56.

Monochamus alternatus Hope

вусач мінливий

57.

Monochamus carolinensis Oliv.

вусач каролінський

58.

Monochamus marmоrator Kirb.

вусач мармуровий

59.

Monochamus mutator Le Сontе

вусач змінний

60.

Monochamus nitens Bat.

вусач сяючий

61.

Monochamus notatus Drury

вусач помічений

62.

Monochamus obtusus Cas.

вусач тупий

63.

Monochamus scutellatus Say

вусач щитовий

64.

Monochamus titillator Fabr.

вусач дрібний

65.

Naupactus leucoloma Boh.

білокаймистий жук

66.

Numonia pyrivorella Mats.

грушева вогнівка

67.

Opogona sacchari Boj.

бананова міль

68.

Pissodes nemorensis Germ.

смолівка кедрова

69.

Pissodes strobi Peck.

смолівка веймутової сосни

70.

Pissodes terminalis Hop.

смолівка верхівок сосни

71.

Popillia japonica Newm.

японський жук

72.

Premnotrypes latithorax Pier.

широкогрудий андійський картопляний довгоносик

73.

Premnotrypes suturicallus Kusch.

мозолистий картопляний довгоносик

74.

Premnotrypes vorax Hust.

ненажерливий картопляний довгоносик

75.

Rhagoletis cingulata Loew.

східна вишнева муха

76.

Rhagoletis fausta Osten Sacken.

темнокрила вишнева муха

77.

Rhagoletis indifferens Cur.

західна вишнева муха

78.

Rhagoletis mendax Curran.

чорнична плодова муха

79.

Rhagoletis pomonella Walsh.

яблунева муха

80.

Rhizoecus hibisci Kaw. & Tak.

кореневий червець

81.

Saperda candida Fabr.

скрипун яблуневий круглоголовий

82.

Scirtothrips aurantii Faure.

південноaфриканський цитрусовий трипс

83.

Scirtothrips сitri Moul.

північний каліфорнійський цитрусовий трипс

84.

Scirtothrips dorsalis Hood.

чилійський жовтий чайний трипс

85.

Scolytus morawitzi Sem.

заболонник Моравіца

86.

Sinoxylon conigerum Gers.

каптурник зубчастий

87.

Sirex ermak Sem

чорно-блакитний рогохвіст

88.

Spodoptera eridania Cram.

південна совка

89.

Spodoptera frugiperda Smith

кукурудзяна листяна совка

90.

Spodoptera littoralis Boisd.

єгипетська бавовникова совка

91.

Spodoptera litura Fabr.

азіатська бавовникова совка

92.

Tecia solanivora Pov.

гватемальська картопляна міль

93.

Tetropium gracilicorne Reit.

тонковусий вусач

94.

Thrips palmi Karn.

трипс Пальмі

95.

Toxoptera citricida Kirk.

тропічна цитрусова попелиця

96.

Trogoderma granarium Ev.

капровий жук

97.

Unaspis citri Comst.

апельсинова щитівка

98.

Xylotrechus altaicus Geb.

алтайський модриновий вусач

99.

Xylotrechus namanganensis Heyd.

наманганський вусач

100.

Zabrotes subfasciatus Boh.

бразильська бобова зернівка

Хвороби рослин

Грибкові хвороби

1.

Apiosporina morbosa (Schweinitz) von Arx

чорний рак гілок

2.

Сeratocystis fagacearum (Bretz) Hunt

вілт (в’янення) дубу

3.

Ceratocystis fimbriata Ellis & Halsted f.sp. platani Walter

рак, синява деревини платану

4.

Chrysomyxa arctostaphyli Dietel

жовта іржа відьміних мітел ялини

5.

Cronartium coleosporioides J.C. Arthur

ріжкоподібна іржа

6.

Cronartium comandrae Peck

іржа командри

7.

Cronartium comptoniae J.C. Arthur

стовпчаста іржа сосни

8.

Cronartium fusiforme Hed. & Hunt ex Cum.

веретеноподібна іржа

9.

Cronartium himalayense Bagchee

пухироподібна іржа сосни

10.

Cronartium kamtschaticum Jorstad

іржа японської білої сосни

11.

Cronartium quercuum (Berkeley) Miyabe ex Shirai

ріжкоподібна іржа букових

12.

Didymella ligulicola (K. F. Baker, Dimock & L.H. Davis) von Arx.

аскохітоз хризантем

13.

Endocronartium harknessii (J.P. Moore) Y. Hiratsuka

західна галоподібна іржа

14.

Gymnosporangium asiaticum Miyabe ex Yamada

іржа груші і ялівцю

15.

Gymnosporangium clavipes (Cooke & Peck) Cooke & Peck

бурувата іржа айви

16.

Gymnosporangium globosum (Farlow) Farlow

іржа американського глоду

17.

Gymnosporangium juniperi-virginianae Schwein

іржа яблуні і кедру

18.

Gymnosporangium yamadae Miyabe ex Yamada

іржа яблуні і ялівцю

19.

Melampsora farlowii (J.C. Arthur) J.J. Davis

іржа тсуги

20.

Melampsora medusae Thьmen

іржа тополі

21.

Monilinia fructicola (Winter) Honey

плодова гниль

22.

Mycosphaerella dearnessii M.E. Barr

коричневий плямистий опік хвої

23.

Mycosphaerella gibsonii H.C. Evans

коричневий опік хвої сосни

24.

Mycosphaerella laricis-leptolepidis K. Ito, K. Sato & M. Ota

септоріоз хвої японської модрини

25.

Mycosphaerella populorum G.E. Thompson

септоріоз, плямистість листя, рак, опік тополі

26.

Ophiostoma wageneri (Goheen & Cobb) Harrington

почорніння коріння

27.

Phialophora cinerescens (Wollenweber) van Beyma

фіалофорне в’янення гвоздики

28.

Phellinus weirii (Murrill) R.L. Gilbertson

жовта кільцева гниль

29.

Phoma andigena Turkensteen

чорний опік, фомозна плямистість листя картоплі

30.

Phyllosticta solitaria Ellis & Everhart

плямистість яблуні

31.

Phymatotrichopsis omnivora (Duggar) Hennebert

техаська коренева гниль

32.

Phytophthora fragariae Hickman

фітофтороз коренів суниці

33.

Puccinia horiana P. Hennings

біла іржа хризантем

34.

Stenocarpella macrospora (Earle) Sutton

диплодіоз кукурудзи

35.

Stenocarpella maydis (Berkeley) Sutton

диплодіоз кукурудзи

36.

Thecaphora solani (Thirumulachar & O’Brien) Mordue

сажка картоплі

37.

Tilletia indica Mitra

індійська сажка пшениці

Бактеріальні хвороби

1.

Acidovorax citrulli (Schaad et al.)

бактеріальна плямистість гарбузових

2.

Burkholderia caryophylli (Burkholder) Yabuuchi et al.

бактеріальний вілт гвоздики

3.

Erwinia stewartii (Smith) Dye., Pantoea stewartii, Xanthomonas stewartii Dowson

бактеріальне в’янення кукурудзи

4.

Ralstonia solanacearum (Smith) Yabuuchi

бура гниль картоплі

5.

Xanthomonas campestris pv. hyacinthi (Wakker) Dovson.

жовта хвороба гіацинтів

6.

Xanthomonas oryzae pv. oryzae (Ishyama) Swings et al.

бактеріальний опік рису

7.

Xanthomonas oryzae pv. oryzicola (Fang et al.) Swings et al

бактеріальна строкатість рису

8.

Xylella fastidiosa Wells et al.

бактеріоз винограду (хвороба Пірса)

9.

Xylophilus ampelinus (Panagopoulos) Willems et al.

бактеріальне в’янення винограду

Вірусні хвороби

1.

Cherry little cherry closterovirus (non-European)

клостеровірус дрібноплідності вишні (черешні)

2.

Cherry rasp leaf nepovirus

неповірус рашпілеподібності листя черешні

3.

Chrysanthemum stem necrosis tospovirus

тосповірус некрозу стовбура хризантем

4.

Chrysanthemum stunt pospoviroid

віроїд уповільнення росту хризантем

5.

Impatiens necrotic spot tospovirus

тосповірус некротичної плямистості

6.

Peach rosette mosaic nepovirus

мозаїка розеток персика

7.

Potato Andean mottle comovirus

комовірус андійської плямистості картоплі

8.

Potato black ringspot nepovirus

вірусна чорна кільцева плямистість картоплі

9.

Potato yellow dwarf nucleorhabdovirus

рабдовірус жовтої карликовості картоплі

10.

Potato yellow vein crinivirus

вірус пожовтіння жилок листя картоплі

11.

Raspberry ringspot nepovirus

неповірус кільцевої плямистості малини

12.

Strawberry latent C virus

латентна С-вірусна хвороба суниці

13.

Tobacco ringspot nepovirus

неповірус кільцевої плямистості тютюну

14.

Tomato ringspot nepovirus

неповірус кільцевої плямистості томатів

Нематоди

1.

Aphelenchoides besseyi Christie

рисова нематода

2.

Bursaphelenchus xylophilus (Steiner and Buhrer) Nickle

соснова стовбурова нематода

3.

Globodera pallida (Stone) Behrens

бліда картопляна нематода

4.

Heterodera glycines Ichinohe

соєва нематода

5.

Meloidogyne chitwoodi Golden, O’Bannon, Santo & Finley

колумбійська галова нематода

6.

Meloidogyne enterolobii Yang & Eisenback

ентеролобіумова галова нематода

7.

Meloidogyne fallax Karssen

несправжня колумбійська нематода

8.

Nacobbus aberrans (Thorne) Thorne & Allen

несправжня галова нематода

9.

Radopholus similis (Cobb) Thorne

бананова свердлова нематода

Бур’яни

1.

Ambrosia psilostachya D.C.

амброзія багаторічна

2.

Ambrosia trifida L.

амброзія трироздільна

3.

Bidens pilosa L.

череда волосиста

4.

Bidens bipinnata L.

череда двічіпірчаста

5.

Helianthus californicus D.C.

соняшник каліфорнійський

6.

Helianthus ciliaris D.C.

соняшник війчастий

7.

Ipomea hederaseae L.

іпомея плющеподібна

8.

Ipomea lacunosa L.

іпомея ямчаста

9.

Iva axillaris Pursh.

бузинник пазушний

10.

Polygonum pensylvanicum L.

гірчак пенсільванський

11.

Raimania laciniata Hill.

райманія розсічена

12.

Solanum carolinense L.

паслін каролінський

13.

Solanum elaeagnifolium Cav.

паслін лінійнолистий

14.

Solanum triflorum Nutt.

паслін триквітковий

15.

Striga spp.

стриги.

А-2
Карантинні організми, обмежено поширені в Україні

Комахи

1.

Diabrotica virgifera virgifera Le Conte

західний кукурудзяний жук

2.

Frankliniella occidentalis Perg.

західний квітковий трипс

3.

Hyphantria cunea Drury

американський білий метелик

4.

Phthorimaea operculella Zell.

картопляна міль

5.

Tuta absoluta Meyr.

південноамериканська томатна міль

Хвороби рослин

Грибкові хвороби

1.

Mycosphaerella linicola Naumov

пасмо льону

2.

Synchytrium endobioticum (Schilbersky) Percival

рак картоплі

Бактеріальні хвороби

1.

Erwinia amylovora (Burrill) Winslow et al.

бактеріальний опік плодових

Вірусні хвороби

1.

Beet necrotic yellow vein furovirus

вірусне некротичне пожовтіння жилок цукрового буряку (ризоманія)

2.

Plum pox potyvirus

потівірус шарки сливи (віспа)

Нематоди

1.

Globodera rostochiensis (Wollenweber) Behrens

золотиста картопляна нематода

Бур’яни

1.

Acroptilon repens L.

гірчак повзучий (степовий)

2.

Ambrosia artemisiifolia L.

амброзія полинолиста

3.

Cеnchrus longispinus Fernald

ценхрус довгоголковий

4.

Cuscuta spp.

повитиці

5.

Sorghum halepense (L.) Pers.

сорго алепське (гумай)

6.

Solanum rostratum Dunal.

паслін колючий.

Регульовані некарантинні шкідливі організми

Комахи

1.

Lopholeucaspis japonica Cock.

японська паличкоподібна щитівка

2.

Quadraspidiotus perniciosus Comst.

каліфорнійська щитівка

3.

Viteus vitifolii Fitch.

виноградна філоксера

Хвороби рослин

Бактеріальні хвороби

1.

Clavibacter michiganensis subsp. Sepedonicum (Spieckermann & Kotthoff)

кільцева гниль картоплі

2.

Xanthomonas arboricola pv. pruni (Smith) Vauterin et al.

бактеріальна плямистість листя кісточкових

3.

Xanthomonas vesicatoria (ex Doidge) Vauterin et al.

чорна бактеріальна плямистість пасльонових

Вірусні хвороби

4.

Potato spindle tuber pospiviroid

віроїд веретеноподібності бульб картоплі

5.

Tomato spotted wilt tospovirus

вірус плямистості томату (вілт)

Нематоди

1.

Ditylenchus destructor Thorne

стеблова нематода картоплі

2.

Ditylenchus dipsaci Filipjev

стеблова нематода

Бур’яни

1.

Ailanthus altissima (Mill.) Swingle

айлант найвищий (китайський ясен).